Hodnocení 2003 Elite Cupu

Dobré štědrodenní ráno, doufám, že už postupně vstřebáváte emoce a únavu z náročného turnaje.

 

Jsem rád, že se nám to herně i organizačně povedlo. Předturnajové cíle byly - co se týče umístění i herního projevu - nadmíru splněny, ale pořád ve mě hlodá vědomí, že mít trochu víc i toho štěstíčka, mohli jsme dopadnout ještě lépe, což by bylo naprosto fantastické. Byl jsem spokojený hlavně s tím, jak k turnaji kluci přistoupili, myslím, že nasazení i soudržnost byly o desítky procent lepší než v soutěži. Snad si to přeneseme i do klíčových tří mistrovských utkáních, které nás čekají po Novém roce a které rozhodnou, jestli dostaneme šanci, uzavřít naše 8leté společné fungování na dalším špičkovém turnaji.

Co je ale důležitější, za chvíli čeká většinu kluků těžký přechod - skok do extraligy dorostu - a jestli ho chtějí zvládnout, musí v příštích 7 měsících makat a makat každý trénink, každé utkání, ještě si případně přidávat navíc doma a hlavně o hokeji mnohem více přemýšlet i mimo trénink.

Asi se všichni shodneme, že největší mezery máme ve hře bez puku - chybí větší tlak do brány a důraz na brankovišti (který byl úžasný u Plzně), dobruslování, napadání, uvolňování hráčů bez puku, těsný přístup při bránění v OP, zbytečně ustupujeme při protiútoku soupeře, slabá je hra do těla při napadání... Spousta z toho je odrazem ne úplně dobré kondice. Dále zaostáváme v kombinační hře, hlavně v útočném pásmu a obecně máme problém si včas, prudce a hlavně přesně přihrát, ale také zpracovat kotouč, který nejde úplně přesně na čepel (v těchhle dovednostech byli špičkové Letňany). Beci by také měli zlepšit přesnost a "chytrost" střelby.

Jsem také vděčný za inspiraci, kterou jsme mohli vidět ve hře TOP týmů jako Letňany nebo Plzeň. Myslím, že všichni kluci měli možnost si uvědomit, že sice jsou schopní důstojně hrát se silnými celky, ale že je v jejich ročníku spousta hráčů, kteří je herně ještě o něco převyšují. Na všech výše zmíněných herních prvcích budeme pracovat ve zbytku sezony a já jako trenér se těším, budu moci všechny tyto poznatky "aplikovat" ve výchově příštích generací šumperských Draků.

Teď máme tři dny volna, vyčistěme si na chvíli hlavu od hokeje a poté zas hurá do práce. Další trénink máme v úterý 27.12. (rozcvička 11.15, led 12:15-13:30), poté ve středu bude led v 7:00 a poté posilovna cca do 9.15. Ve čtvrtek připomínám turnaj v Havlíčkově Brodu - máme teď hodně nemocných, přesto jsem rozhodnutý tam jet "stůj, co stůj", jen prosím o omluvenky, abych nás mohl případně doplnit hráči roč. 2005. Účastníci HockeyTour2004 mají ve středu volno. Informace k turnaji zveřejním.

Takže ještě jednou díky všem, kdo se na našem turnaji podílel, přeji veselé vánoce a do nového roku všem hodně zdraví, štěstí a pohody.

Zpráva trenéra

Dobré štědrodenní ráno, doufám, že už postupně vstřebáváte emoce a únavu z náročného turnaje.

Číst dál...